fbpx

Bak postacı geliyoooor..!

Ekleyen : Çiğdem Sabuncu

Tüm Yazıları

Postacı geliyor etkinliği hem eğlenceli hem de büyük boyutlu çalışmalardan biridir. Dolayısıyla başından sonuna dek çocukların ilgisini çekmektedir. Çalışma bittiğinde bu kadar büyük bir projenin ortaya çıkması ise çocukları mutlu edecektir denebilir. Anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin çok sevecekleri bu etkinliğin evde yapılması da uygundur. Hatta ebeveynlerin böyle bir etkinliği yaptırmaları sayesinde çocukların odasını süsleyecek bir çalışma ortaya çıkacaktır. Etkinlik boyunca hem tasarım hem de odaklanma becerileri gelişmektedir. Yani postacı geliyor etkinliğinin eğlenceli olduğu gibi faydalı olduğu da belirtilebilmektedir. Etkinliğin boyutu kocaman olsa da malzemeleri oldukça masrafsız ve basittir. Bu nedenle her zaman uygulanması mümkündür.

 

487359_10151444556020912_1429365330_n

Postacı Geliyor Etkinliği İçin Gereken Malzemeler

Etkinliğin yapımında kullanılabilecek birkaç temel malzemeden söz etmek iyi olacaktır. Bunların arasında yapıştırıcı ve makas gibi ihtiyaç duyulacak materyaller bulunmaktadır. Ayrıca postacı geliyor etkinliği için gereken malzemeler bağlamında boş tuvalet kağıdı ya da kağıt havlu ruloları da yer almaktadır. Bu rulolar sayesinde posta direği yapılabilmektedir. Birkaç adet renkli fon kartonu ve büyük bir mukavva bulundurulmalıdır. Bunun yanı sıra etkinliğin vazgeçilmez materyalleri arasında birbirinden renkli graponkağıtları vardır. Böylece postacı figürü ve posta kutusu figürü tamamlanabilecektir. Çeşitli öncelikli çizim aşamaları için bir adet kalem bulundurulabilir. Ayrıca boya kalemleriyle yapılabilecek süslemeler için renkli kalemler seçilebilmektedir.

Postacı Geliyor Etkinliği Nasıl Yapılır?

Postacı geliyor etkinliğine posta direği ile başlanabilmektedir. Öncelikle tuvalet kağıdı ya da kağıt havlu ruloları üst üste yapıştırılır. Böylece uzun bir direk elde edilir. Ardından bu ruloların üzeri kaplama ya da boyama eylemleri ile süslenebilmektedir. Bir adet sert kartonun kaplanması ile dikdörtgen biçiminde posta kutusu oluşturulmalıdır. Bu ruloların tepesine yapıştırılınca posta kutusu direği tamamlanmış olacaktır. Ardından sert mukavvanın insan figürü biçiminde kesilmesi gerekmektedir. Farklı mavi renk tonlarındaki graponkağıtları ile postacının üniforması tamamlanacaktır. Bu graponkağıtlarının minik yuvarlaklar halinde önceden hazırlanıp en son yapıştırılması mümkündür. Yüz figüründe sakal için siyah, cilt için krem rengi graponkağıtları tercih edilmelidir. En son postacının çantası da renkli graponkağıtları ile süslenince çalışma tamamlanacaktır. Oldukça eğlenceli bir çalışma olan postacı geliyor etkinliği nasıl yapılır sorusunun cevabı yalnızca bu gibi keyifli adımlarda oluşmaktadır denebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARISizde kendi yorumlarınızı gönderebilirsiniz...

 

İlginizi Çekebilir