Astronotumuz :)

Ekleyen : Çiğdem Sabuncu

Tüm Yazıları

Kraft kağıdını masaya koyum. Küçük bir öğrencimi yanıma aldım, kraft kağıdının üstüne yatırdım. Resimdeki şekli verdim. Bunu yaparken diğer öğrencilerim bizi izleyerek çok eğlendi. Kurşun kalemle öğrencimin dış hatlarını çizdim. Öğrencimi masadan kaldırdım ve sınırların belli olması için siyah tahta kalemiyle sınırların üstünden geçtim. Çizdiğim kağıdın altına ikinci bir kraft kağıdı koydum. Kraft kağıtlarını üst üste tutarak çizdiğim yerleri kestim.

Astronot kalıbı elde etmiş oldum Birine Yüz çizdim. Diğerine çizmedim. Yüz çizmediğim kağıt, astronotun arka kısmı Arkalı önlü giysisindeki boğumları çizdim. Sınıfı iki gruba ayırdım. Bütün çocuklardan beyaz pastel boyalarıyla astronotları boyamalarını istedim. Bir çocuktan ten rengi pastel boyayla yüzünü boyamasını istedim.

Boyama işi bitince her çocuğa gazete sayfası verdim. (Sayısı fark etmez) Her çocuktan gazete kağıtlarını yırtmalarını istedim. Çocuklar gazete kağıtlarını yırtarken ben de astronotu birbirine zımbaladım. Yırtma işi bittiğinde astronotun içine doldurduk geri kalanını da zımbaladım Sırtına beyaz grapon kağıdıyla kapladığım koliyi yapıştırdım.  Başından ve ayağından misina geçirerek astım…

ŞEYMANUR

ZİYARETÇİ YORUMLARISizde kendi yorumlarınızı gönderebilirsiniz...

 

Seminer

Çocuk Testleri

Montessori

İlginizi Çekebilir