fbpx

Örümcek ağı ile matematik etkinliği oyunu

Ekleyen : Yıldız Demirel Kartal

Tüm Yazıları

Örümcek ağı ile matematik etkinliği oyunu; Çocukları iki gruba ayırdım  Topları da her grup çin bir renk belirleyip 10 ar top hazırladım , Örümceğimizi eva ve şönilden hazırladım , Çemberimizin bir yüzeyi bantlanıp örümcek ağı görüntüsü vermeye çalıştık,   Sıra ile başla komutu ile öndeki çocuk  örümcek ağına bir top atıp arkaya geçecekler. Toplar bitince ağda hangi grubun kaç topu kalmış sayılır ve az çok kavramına değinilir,  . İki grup birbirini tebrik eder.

Örümcek ağında ki İki renkte olan  toplar sayılır a grubu 5 ,b  grubu 3 gibi . söylenir ve örümceğimizin ağına  kaç top   yapıştığı sayılarak hep beraber söylenir.  Sonra toplar tekrar ağdan çıkartılır .Bu seferde çıkarma işlemi gibi eksilterek  çocuklara saydırtılır.ÖRÜMCEK AĞI İLE TOPLAMA ETKİNLİĞİNE GİRİŞ OYUNU (1) ÖRÜMCEK AĞI İLE TOPLAMA ETKİNLİĞİNE GİRİŞ OYUNU (2) ÖRÜMCEK AĞI İLE TOPLAMA ETKİNLİĞİNE GİRİŞ OYUNU (3) ÖRÜMCEK AĞI İLE TOPLAMA ETKİNLİĞİNE GİRİŞ OYUNU (4)

Örümceğin bir böcek olduğuna böceklerin de birer hayvan olduklarına hayvanların ise birer canlı olduğuna  parçadan bütüne giderek değindik,  Örümceklerin ağları yapışkan bir yüzeye sahip olduğu belirtildi. Fen etkinliği olarak böcek türlerini inceledik böcek yapbozumuzdan böceklere baktık.

ZİYARETÇİ YORUMLARISizde kendi yorumlarınızı gönderebilirsiniz...

 

İlginizi Çekebilir