fbpx

Okul öncesi eğitim kurumlarında Suda açan sihirli çiçek deneyi (kalıplı)

Ekleyen : Yıldız Demirel Kartal

Tüm Yazıları

Okul öncesi eğitim kurumlarında Suda açan sihirli çiçek deneyi (kalıplı);Çocuklarla sabah uykudan uyanınca yaptıkları hakkında konuştuk ,vücut temizliğinde el yüz yıkamanın önemine değindik… Çiçeklerin yüzlerini boyadık Yapraklarını kapatıp uyuduklarını sabah olunca da yaptığımız çiçekleri uyandırıp yüzlerini yıkamak için suya bıraktık. Neler olabileceği hakkında konuştuk çiçek yapraklarını tek tek açması ile hayretleri ikiye katlandı. Çiçeklerin sabah açıp akşam kapanıp uyuduklarına ve uyuyan çiçeğimize iyi geceler dememiz gerektiğine değinildi,suya bırakılan çiçeklere güzel sözcüklerden günaydın denilerek uyandırılması gerektiğine vurgu yapıldı.
Bir daha yapmak isteyecekleri güzel bir deney. Sabah kalkınca çocuklara ilk yapacakları şeyin el yüz yıkamaları gerektiğine bir kez daha vurgu yaptık. Suda açan sihirli çiçek kalıbını çıkarıp ortalarını boyatıp kesmeniz ,ardından da Yapraklarını katlayıp suya yavaşça bırakmanız gerekmektedir.
a href=”https://www.okuloncesikaynak.com/wp-content/uploads/2015/12/suda-açan-uyuyan-çiçekler.png”>suda açan  uyuyan çiçekler

suda açan çiçek

suda açan  uyuyan çiçekler

suda açan çiçek

yumurta  deneyi (7)

yumurta  deneyi (8)

ZİYARETÇİ YORUMLARISizde kendi yorumlarınızı gönderebilirsiniz...

 

İlginizi Çekebilir