fbpx

Okul öncesi eğitimde tohum çimlendirme sanat etkinliği

Ekleyen : Yıldız Demirel Kartal

Tüm Yazıları

Okul öncesi  eğitimde tohum çimlendirme sanat etkinliği ;  Zaman öğretimi ,sabır konuları için bir sürecin takip edilmesi bu kavramların ve kazanımların daha kısa sürede kavratılmasına neden oluyor.

Ev kalıbımızı alıp istediğimiz renklere boyadık , Bahçenizde neler ekmek isterdiniz sorusuna göre tohum alıp minik bahçelerine ekmelerine imkan tanıdık.  sebze meyve çiçek tohumları kullandık . Tohumların cansız olduklarına ama su, toprak ve güneş sayesinde canlandıklarını söyledik.   Vesikalık resimlerimizi de kesip evimizin camına yapıştıracağız .

Sanat Etkinliği ve deney etkinliği olarak birleştirilmiş sanat etkinliği olarak planda yer verilebilir. çimlendirme deneyi-sanat etkinliği kalıplı (1) çimlendirme deneyi-sanat etkinliği kalıplı (2) çimlendirme deneyi-sanat etkinliği kalıplı (3) çimlendirme deneyi-sanat etkinliği kalıplı (4) çimlendirme deneyi-sanat etkinliği kalıplı (5) çimlendirme deneyi-sanat etkinliği kalıplı (6) çimlendirme deneyi-sanat etkinliği kalıplı (7) çimlendirme deneyi-sanat etkinliği kalıplı (8) Ev boyama sayfası çimlendirme deneyi  (1) Ev boyama sayfası çimlendirme deneyi  (1) Ev boyama sayfası çimlendirme deneyi  (2) Ev boyama sayfası çimlendirme deneyi  (2)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARISizde kendi yorumlarınızı gönderebilirsiniz...

 

İlginizi Çekebilir