fbpx

İlkbahar geldi projemiz

Ekleyen : Çiğdem Sabuncu

Tüm Yazıları

İlkbaharın gelişiyle beraber çiçekler açtı. İlkbaharın insanı harekete geçirici özelliğe sahip olması pek çok araştırmada yer almıştır. İnsanların ilkbahar aylarında daha neşeli, umutlu, coşkulu ve daha pozitif olduğunu gördük. Hal böyle olunca insanlar bu hal ve hareketlerini çocuklarına da yansıtmıştır. Çocuklar ve yetişkinler için ilkbahar, yüksek enerji ve sorumlulukların daha yüksek motivasyonla yapılması için ideal aylardan olmaktadır. Bu sebeple yetişkinler kendi yaşamlarını iyi değerlendirirse daha da rahatlamaya başlayacaktır. Özellikle çocukların yaptığı etkinlikler hem onların zihinsel gelişimini destekler hem de verimli vakit geçirmesine neden olur. Biz bugün sizlere İlkbahar geldi projemiz hakkında bilgi vermek istiyoruz.

İlkbahar geldi projemiz yapılışı

İlkbahar denilince ilk akla gelen şüphesiz çiçek, böcek ve mutlu olan insanlar gelir. Kış aylarında olan soğuklardan dolayı çiçekler açmamış, ağaçlar yapraklarını dökmüştür. Baharın gelmesiyle beraber ağaçlar yeniden yeşermiş, bitkiler çiçek açmaya başlamıştır. Bu etkinliğimizde siz de her evde bulunan malzemelerle çocuklarınıza ilkbaharı anlatabileceksiniz. İlkbahar geldi projemizi yapmak için malzemeler arasında renkli kartonlar ve pastel boya yer alır. Biz karton olarak ağacın dallarını temsil eden yeşil rengi, zemin rengi olarak mavi rengi, yüzey rengi olarak ise açık yeşili, çocukların balonu olarak pembe rengi tercih ettik.

Öncelikle ağacınızı çizerek daha sonra yuvarlak şekiller oluşturup ağacın yapraklarını yapmanız gerekiyor. Yuvarlak şekilleri yeşil, açık yeşil ve kırmızı renkli kartonlardan oluşturduk. İlkbahar mutluluk ayı olduğu için yüzü gülen çocuklar ve ellerinde balon çizdik. Bahar aylarında güneş kendini göstereceği için de güler yüzlü sarı renk bir güneş çizmeyi de unutmadık.

Bu etkinlikle beraber siz de çocuklarınıza ilkbahar mevsimini anlatmış olacak hem de onların verimli bir şekilde vakit geçirmesini sağlayacaksınız. Kolay ve basit şekilde yapacağınız bu etkinliği yapmadan önce çizimini yapmanızı tavsiye ederiz. Çizim yapmadan direkt karton yapıştırırsanız hata yapma riskiniz daha fazladır. Çizimi kurşun kalem yardımıyla yapmanızı ve etkinliğinizde mutlaka mutluluğu vurgulamanızı tavsiye ederiz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARISizde kendi yorumlarınızı gönderebilirsiniz...

 

İlginizi Çekebilir