fbpx

Okulların açılış tarihi karmaşası

Ekleyen : Çiğdem Sabuncu

Tüm Yazıları

Okulların açılış tarihi;

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a ait olduğu iddia edilen Twitter hesabından darbe girişimi nedeniyle okulların açılış tarihinin ertelendiği açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı ise Yılmaz’ı yalanlayarak okulların daha önce belirtildiği gibi 19 Eylül’de açılacağını duyurdu.
meb

15 Temmuz darbe girişimi sonrası çok sayıda öğretmenin lisansı iptal edilmiş birçok özel okul kapatılmıştı. Bu gelişmeler nedeniyle okulların açılış tarihinin ertelenip ertelenmeyeceği merak ediliyordu. Bu sabah Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a ait olduğu iddia edilen Twitter hesabından okulların açılış tarihinin gecikeceği  açıklandı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Malum sebeplerden dolayı okulların açılışı gecikecektir. Okulların 3 Ekim 2016’ya kadar açılmasını bekliyoruz.Durum netleştikçe duyuracağız” yazdı.

Milli Eğitim Bakanlığı yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, okulların açılış tarihinde gecikme olmayacağı 19 Eylül’de ders başı yapılacağı belirtildi. Açıklama şöyle:

“Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacaktır. Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.”

İsmet Yılmaz’dan bir açıklama daha 

İsmet Yılmaz Twitter hesabından bir açıklama daha yaptı. Yılmaz, “Tez canlı olmayın gençler. Çalışmalar sürüyor dedim. Öğretmen alım takvimi,kontenjanlar netleşene kadar normal tarihi dikkate alınız” .

ZİYARETÇİ YORUMLARISizde kendi yorumlarınızı gönderebilirsiniz...

 

İlginizi Çekebilir