Okul Öncesi Eğitimin Yararları Konulu Veli Bilgilendirme Yazısı

Ekleyen : Yıldız Demirel Kartal

Tüm Yazıları


Okul Öncesi Eğitimin Yararları Konulu Veli Bilgilendirme Yazısı
SAYIN VELİ
Büyük umut ve sevinçle çocuğunuzu okula göndermiş bulunuyorsunuz. Çocuğunuz okulda bulunduğu süre içerisinde;
• İlköğretime hazır hale gelmeyi
• Kendi ihtiyaçlarını karşılamayı
• Toplum içerisinde yaşayabilmesi için gerekli kuralları
• Temel kavramları ve temel davranışları okulda öğrenecektir.

SONUÇTA
kendi kendine yeterli, ailesine ve topluma yararlı bir insan olacaktır.

Çocuğunuzun okula devam etmesi kendi yararına olduğu gibi sizinde yararınıza olacaktır.

Çocuk okulda bulunduğu süre içinde mutlu ve güven içerisinde olacaktır. İçiniz rahat olsun.

Yalnız, Çocuğunuzun istenilen şekilde gelişmesi ve yetişmesi için okul ve öğretmenlerle her konuda işbirliği yapmanız, çalışmalara destek olmanız gerekmektedir.

Biz okul olarak imkanlarımız ölçüsünde çocuğunuz için en iyi olan şeyleri yaparken yetersiz kaldığımız yönler olabilir.Bu konularda görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.

Eğitim –öğretim ve her türlü çalışmalarla ilgili görüş, eleştiri ve önerilerinizi zamanında ve AÇIKÇA belirtmeniz , hataları zamanında düzeltmek için yararlı olacaktır.

Çocuğunuzla ilgili her türlü toplantı ve görüşmelere katılmanız iyi bir eğitim için gereklidir.

Çocuğunuza verdiğiniz değer onun ileride daha iyi ve başarılı bir insan olmaya itecektir.Çocuğunuzun geleceğini şekillendirecektir. Çocuğunuza yaptığınız yatırımla onun geleceğini garanti altına alıyor olmanızı unutmayın.

Çocuk her şeyi okulda öğrenemez okul dışı zaman ve tatillerde sosyalleşmesi, ilgi ve yeteneklerini açığa çıkartıp geliştirmesi için serbest zaman etkinliklerine yöneltmemiz yararlı olacaktır.

Çocuktan her zaman yetişkin bir insanmış gibi olgunluk ve başarı beklemeyiniz.

Yapamayacağı işlere zorlamayın.

Başarısızlığı karşısında kendisine güvenini kaybedeceğini unutmayın. Bu nedenle bazı başarısızlıklarını hoş görmeniz yararlı olacaktır.

Çocuğa sevgi ve değer verdiğiniz ölçüde başarı bekleyebilirsiniz. Bu çocuğu kazanmanın ilk şartıdır. Çocuk kendisine sevgi ve değer verildiğini görürse daha gayretli olacaktır.

Çocuğunuzun zayıf olduğu yönleri düzeltmek belli bir zaman gerektirmektedir. Bu nedenle acele etmeyiniz ve sabırlı olunuz

Çocuğunuz yemek,giymek, sağlık ve benzeri ihtiyaçlarını imkanlarınız ölçüsünde karşılamaya çalışmanız farklı muamele etmeniz gereklidir.

Günlük yaşam her an kaza ve tehlikelerle doludur. İleride üzülmek istemiyorsanız, çocuğunuza kaza ve tehlikelere karşı koruma yollarını öğretiniz

Okuldaki çalışmaları takip ediniz. Çocuğunuz eve geldiğinde okulda o gün neler öğrendiğini sorunuz.

Çocuğunuzun eğitimini evde destekleyiniz Bu çocuğun okula uyum sağlamasını ve kendine güven kazanmasını kolaylaştıracaktır

Sonuç olarak; daha sağlıklı, mutlu ve başarılı insan yetiştirmemiz, karşılıklı işbirliğimizle ve üzerimize düşen görevleri yerine getirmekle mümkün olacaktır.
( Alıntıdır)

İlgili Terimler :

ZİYARETÇİ YORUMLARISizde kendi yorumlarınızı gönderebilirsiniz...

 

Seminer

Çocuk Testleri

Montessori

İlginizi Çekebilir