fbpx

Okul öncesi eğitimde orman haftası ve dünya su günü etkinlik örnekleri

Ekleyen : Yıldız Demirel Kartal

Tüm Yazıları

Dünya su günü ve orman haftası etkinlik örnekleri,afiş (2) Dünya su günü ve orman haftası etkinlik örnekleri,afiş (3) Dünya su günü ve orman haftası etkinlik örnekleri,afiş (17 Dünya su günü ve orman haftası etkinlik örnekleri,afiş S (1)

 

Okul öncesi eğitimde orman haftası ve dünya su günü etkinlik örnekleri; Su damlasını büyük bir mukavvaya çizip içini kestim etrafını mavi bantla kapladım, Siz de çocukların su ile ilgili düşüncelerini söylemeleri için bu su damlasını kullanabilir, resim çektirebilirsiniz. .. Akciğerimiz geçen yıl orman haftasından kalma ağacımız da vardı …. Evalardan yapmıştık.

Su ormanı orman suyu var eder  yada su ormana orman suya dönüşür, muhtaçtır…. gibi beyin fırtınası ile çoğaltabilirsiniz. Sloganımız ile yola çıktık. Dilerseniz afiş olarak kullanabilir panolarınızı süsleyebilirsiniz…

Dilerseniz drama etkinliği olarak oğaçlama su damlası , yağmur damlası  olmalarını da isteyebilir neredesin, ne yapıyorsun ,kime faydan yada zararın dokunuyor…. şeklinde sorularla cevap vermeleri sağlanabilir.

Bu hafta su ve  orman görselleri ile çok  coştuk 🙂

ZİYARETÇİ YORUMLARISizde kendi yorumlarınızı gönderebilirsiniz...

 

İlginizi Çekebilir