fbpx

Motor becerileri için bebek oyuncakları

Ekleyen : Çiğdem Sabuncu

Tüm Yazıları

Geri dönüşüm malzemeleri kullanarak,bebeklere motor becerilerine katkı sağlayacak oyuncaklar yapabiliriz.

İnce ve kaba motor becerileri,

dikkat yeteneği,

merak uyandırmaya teşvik etmek için …

mükemmel oyuncaklar.

alıntıdır.

Boş kahve, kakao ve süt toz kutularını kullanarak bu keşfedici oyuncakları hazırlayabiliriz.

Kurdele çekme oyuncağı: Bunun için kabın kenarlarına ve kapaklarına bir miktar delik açtım ve her iki tarafın aynı seviyelerde karşılık gelen delikler olduğundan emin oldum. Sonra kadife, organze, ipeksi dahil olmak üzere farklı renk ve genişliklerde oldukça dokunaklı kurdeleler buldum.Onları deliklerden geçirerek, bir taraftan gelip, karşı taraftaki aynı yerden dışarı çıkardım, böylece kolayca ileri-geri çekilebilirlerdi.

 

Ben dışarı çıkamayacak şekilde uçları güvenli bir şekilde bağladım. Kapakta birkaç kez daha ekledim, ancak bunlar kapak kaldırılana ve tekrar ayarlanana kadar yukarı doğru çekilebiliyor. Bu şeritlerden bazıları, sert malzemelerinden dolayı çekildiğinde güzel bir ses çıkarıyor, oynamak için hoş bir sürpriz unsur eklemiş!

Abeslanglar içeri – dışarı oyuncağı: Bunu yapmak için, plastik kapağın üzerinde yarıklar kesip, her birine parlak, renkli ve ahşap bir abeslang yapıştırdım.Amaç, onları dışarı çekip tekrar içeri sokmaktır. Bu oyuncakları, bebek ve yürümeye başlayan çocuklar kendi yetenek seviyelerinde kullandıkları için mükemmel bir performans sergiliyorlar ve ellerini ve bileklerini güçlendirmek için harika bir yöntem.

Gürültülü sürünen oyuncak: Bu çok basit ve hızlı bir araya getirildi. Metalden yapılmış olan bu kutu, gürültülü bir oyuncak haline nasıl getirdim. Kutunun yaklaşık 1 / 5’i kadarını doldurdum ve kapağı kapalı olarak mühürledim. Çalkalandığında harika bir ses çıkarır ancak yan tarafa döndüğünde ve devrildiğinde harika gürültü çıkarır. Biraz uzaklaşır, sonra da bebeği heyecanlı bir kovalamaca peşinden gitmeye teşvik kendine çekmeye başlar.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARISizde kendi yorumlarınızı gönderebilirsiniz...

 

İlginizi Çekebilir