fbpx

Kapaklardan Saksıda Çiçeğimiz

Ekleyen : Çiğdem Sabuncu

Tüm Yazıları

Kapaklardan saksıda çiçeğimiz etkinliği ile siz de çocuklarınıza kolay ve eğlenceli bir el işi çalışması yapabileceksiniz. Pet şişeler ve bunların kapaklarıyla pek çok güzel çalışma yapılmaktadır. Bugün yapılan proje çocuklar için oldukça faydalı bir aktivitedir. Küçük çocukların evden kolaylıkla yapacağı bu proje hakkındaki bilgileri sizler için derledik.

Kapaklardan Saksıda Çiçeğimiz Malzemeleri

Kapaklardan saksı ve çiçek yapmaya ne dersiniz? Her ne kadar size yapımı zor gibi gözükse de aslında kolay bir şekilde yapılan bu saksıda çiçeğimizi yapabilmek için bazı malzemelere ihtiyacımız vardır. Bu malzemeler arasında:

  • Plastik şişe kapakları,
  • Kartonlar,
  • Makas,
  • Yapışkan,
  • Çöp şişler

Kapaklardan Saksıda Çiçeğimiz Yapılışı

Plastik kapaklardan öncelikle saksı yapmanız gerekiyor. İlk olarak kartondan dikdörtgen şeklinde bir parça kesin. Bunu daha sonra duvar panosu olarak kullanacaksanız, kenarlarında boşluk bırakmayı unutmayın. Kartonu bu şekilde hazırladıktan sonra bir tane de şerit kesin. Daha sonra çiçeğiniz için saksı yapmaya başlayın. Saksı için seçtiğiniz renkte olan kapakları kartona tek tek yapıştırın. Kapakları yan yana yapıştırarak tıpkı bir saksı görünümü oluşturabileceğiniz gibi bizim bugünkü etkinliğimizde kartona yapıştırın. Saksınız hazır olduktan sonra sıra dalları hazırlamaya geldi. Dalların ucuna yan yana getirerek siz de kapaklardan bir daire oluşturun. Plastik kapakları ters ya da düz nasıl isterseniz öyle yapıştırın. İsterseniz çiçeğin kenarına kapakları tersten ortasına da düz yapıştırıp güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kapaklarda saksıda çiçeğimiz yapımı için yapacağınız bu kadar basitti. Aşağıda sizlerle bu konuda yapılmış uygulama resmini paylaşıyoruz. Siz de isterseniz kolay bir şekilde bu etkinliği yapabilirsiniz.

P1060104

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARISizde kendi yorumlarınızı gönderebilirsiniz...

 

İlginizi Çekebilir