fbpx

Kağıt Kek Kalıpları İle İlkbahar Ağacı

Ekleyen : Çiğdem Sabuncu

Tüm Yazıları

Kağıt kek kalıpları ile ilkbahar ağacı etkinliği okul öncesi çocuklarımızın çok sevdiği etkinliklerden olmaktadır. Çeşitli manzara tiplerini en iyi şekilde belirtmek için mevsimden faydalanmamız gerekebilir. Bildiğiniz gibi Türkiye’de dört mevsim yaşanmaktadır. Bu mevsimler; Sonbahar, kış, ilkbahar ve yaz olmaktadır. İlkbaharın başlangıcını temsilen okul öncesi çocuklarla bazı etkinliler yapabiliriz. Bitkilerin çiçek açtığı, soğuğun kırıldığı ilkbahar mevsimini en iyi şekilde tanımlayacağımız ilkbahar ağacı etkinliğimiz için bazı malzemelere ihtiyacımız olacaktır. Bu malzemeleri edindikten sonra siz de okul öncesi çocuklarla istediğiniz gibi etkinliği yapabileceksiniz.

Fotoğraf0873

Kağıt Kek Kalıpları İle İlkbahar Ağacı Etkinliği

Kağıt Kek Kalıpları ile İlkbahar Ağacı Etkinliği yapabilmek için bazı malzemelere ihtiyacımız vardır. Bu malzemeleri kolaylıkla edindikten sonra basit bir şekilde yapabilirsiniz.

  • Ağacın gövdesi için çam fıstığı,
  • Renkli Grapon kağıtları,
  • Kek kalıpları
  • Makas,
  • Karton

Kağıt Kek Kalıpları İle İlkbahar Ağacı Yapılışı

Kağıt Kek Kalıpları İle İlkbahar Ağacı yapılışı zannedildiği kadar da zor değildir. Yapmaya başlamadan önce bir kartonun üzerine ağaç şekli ve çimenleri çizmeniz lazım. Çizimi yaptıktan sonra çam fıstıklarını tek tek ağacın gövdesine yapıştırmalısınız. Daha sonra ağacın dallarını hazırlamak için aldığınız kek kalıplarını ağacın üst kısmına yapıştırın. Kek kalıplarının içerisine küçük küçük kestiğiniz grapon kağıtlarını renkli bir şekilde yapıştırarak yerleştirin. Renkli graponların boyutunu küçük alırsanız sizin için daha iyi olacaktır. Grapon kağıtlarını eğer kesmek istemiyorsanız buruşturup da yapıştırarak ağacın çiçeklerini oluşturmuş olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARISizde kendi yorumlarınızı gönderebilirsiniz...

 

İlginizi Çekebilir