fbpx

Değerler eğitimi İşbirliği yapma, küçük ressamlarımın resim sergisi

Ekleyen : Yıldız Demirel Kartal

Tüm Yazıları

Okul öncesi sınıf içi etkinliklerimden mesleklerimizden ressamlar, drama etkinliği sonrası resim yapmak için can attılar. Ressamlarım yine  iş başında ,Önce masalarımızı ters çevirip hazırladığımız çerçeveli A3 boyutundaki kağıtları  bardaklarla birlikte bant kullanarak masaya sabitledik  Değerler eğitimi konularımızdan İşbirliği yapma konusuna değindik.İşbirliği yaparak planladıkları bir resmi yapmalarını istedik. öncesinde ressam kime denir ,,Neler kullanırlar, ressamlar hangi konuları kullanıp resim yaparlar hiç resim sergisine gittiniz mi …. gibi sorulara sohbet ederek cevap bulduk,

İşlerini titizlikle ve yoğunlaşarak çok güzel resimler yaptılar ,arabalar öğretmenleri dev dalgalar gökkuşağı, renk damlaları, elektrik direkleri,kepçeler,evler…. İşimiz bittikten sonra her zaman ki gibi yerleri ve masalardaki fazla kirli yerleri temizledik ve komşu sınıfı resim sergimize çağırdık,Tek tek resimlerini çocuklara anlatmalarına rehber olduk, İlerleyen günlerde ikinci sergimizi açacağımızdan emin olabilirsiniz.  Renk renk paletlerle ana ve ara renkleri bir kez daha değindik.

 

Ressam etkinliği,RESİM SERGİSİ (7) Ressam etkinliği,RESİM SERGİSİ (8)

 

Ressam etkinliği,RESİM SERGİSİ (17) Ressam etkinliği,RESİM SERGİSİ (20) Ressam etkinliği,RESİM SERGİSİ (21) Ressam etkinliği,RESİM SERGİSİ (22) Ressam etkinliği,RESİM SERGİSİ (24) Ressam etkinliği,RESİM SERGİSİ (27) Ressam etkinliği,RESİM SERGİSİ (28)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARISizde kendi yorumlarınızı gönderebilirsiniz...

 

İlginizi Çekebilir