fbpx

3 Taş oyunu tablası ve oynanışı

Ekleyen : Yıldız Demirel Kartal

Tüm Yazıları

ÜÇ TAŞ OYUNU3 TAŞ OYUNU

3 taş oyunu tablası  oluşturmak için tabla kalıbını kartona yapıştırın dairelerini boyayın bantlayın kare bir tabla oluşturacaksınız, Taş olarak kullanacağımız 3 erli daireleri de iki farklı renkte boyayıp bantlayıp sağlamlaştırın . Kesin  Oyuna başlayın.

3 taş oyununun  oynanışı; İki kişi ile oynanan bu oyun önce her oyuncu 3 er taş alır ve sıra ile ve teker teker köşelere yani daire şekilli kesişme noktalarına koyarlar, Yalnız taşların  başlangıcını oluştururken yanyana çapraz ve dikey şekilde dizmemek gerekir. sıra ile boş dairelere taşlarını geçirmeye çalışırlar .Oyuncuların amacı oyun başladıktan sonra , kesişme noktalarına (dairelerine) yerleştirilen taşlarla çapraz, dikey, yatay, yönde üç taşla bir sıra oluşturmaktır. Taşlarla ilk yatay dikey yada çapraz üçlüden birini oluşturan kazanmış olur…. Köşe ve kenar kavramlarını da öğretmiş olursunuz.

Okul öncesi çocuklarının da severek oynayacağı eğlenceli  ve eğitici bir oyun.  Bu üç Taş oyununu Aile katılımı olarak kullanabilirsiniz Çocuklar evde aileleri ile birlikte oynayıp hoş vakit geçirmiş olurlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARISizde kendi yorumlarınızı gönderebilirsiniz...

 

İlginizi Çekebilir