fbpx

Yatak örtüm ,rüyam ve baskı çalışması etkinliği

Ekleyen : Yıldız Demirel Kartal

Tüm Yazıları

Yatak örtüm ,rüyam ve baskı çalışması etkinliği;  Uyku kuralları, yatmadan önce uyguladığımız kurallar,uykumuz gelmediğinde yapmamız gerekenler… hakkında çocuklarla sohbet edilir kurallar tekrar hatırlatılır, ..

Straforu kare ve dikdörtgen şeklinde küçük parçalarda kesip iple sardık parmak boyasına batırıp desen çalışması yaptık ,  Ayrı bir kağıda konuşma-resim Baloncukları hazırlayıp  Çocuklara uykularında rüya görüp görmedikleri sorulur ,Gördükleri rüyalardan bir tanesini resmetmeleri istenir.

Bu etkinlikle Yatak örtümüzü boyayabileceğiniz gibi kazak ve halı da çalışabilirsiniz, Kalın ince kavramı kıştan yaza geçiş  kavramları için fön makınası kullanıp kıyafetlerin kalın ince olma durumunu deney yöntemi ile gözlemleyebilirsiniz , Bu etkinlikle Küçük yaş çocuklarının mevsim geçişlerinde aileleri ile inatlaşmalarının önüne geçmiş olursunuz.

Dilerseniz  Aynı kalıbı kullanarak yatak örtülerini hatırlayıp örtülerindeki desenleri resmetmelerini isteyip daha farklı bir etkinlik yapabilirsiniz ,Pazartesi günü etkinliğin bitmiş görsellerini ekleyeceğim.

yatak örtüsü desen çalışması ,baskı (2) Yatma kuralları yatak örtüm ,ip baskısı (5) yatak örtüsü desen çalışması ,baskı (1) Yatma kuralları yatak örtüm ,ip baskısı (4) Yatma kuralları yatak örtüm ,ip baskısı (8) Yatma kuralları yatak örtüm ,ip baskısı (3) Yatma kuralları yatak örtüm ,ip baskısı (7) Yatma kuralları yatak örtüm ,ip baskısı (2) Yatma kuralları yatak örtüm ,ip baskısı (6)Yatma kuralları yatak örtüm ,ip baskısı (1) Halı ,kilim

ZİYARETÇİ YORUMLARISizde kendi yorumlarınızı gönderebilirsiniz...

 

İlginizi Çekebilir